CHINA


Idź do treści

Chengdu i prowincja Syczuan

Atrakcje ChinZałożone w 316 r. p.n.e. miasto dosyć szybko zyskało sławę dzięki zakrojonej na szeroką skalę produkcji jedwabnego brokatu. Stąd też jego wcześniejsza nazwa Jincheng – Brokatowe Miasto.
Rozwój Chengdu opierał się głównie na handlu. W okresie panowania dynastii Tang (618-907) miasto było już znaczącym ośrodkiem. Taki bieg wydarzeń wpłynął prawdopodobnie na decyzję władcy z dynastii Song (960-1279), który właśnie tutaj wprowadził do obiegu pierwszy papierowy banknot.

W XIV wieku w obrębie murów miejskich powstał pałac, należący do jednego z namiestników cesarskich. Budowlę tę wzorowano na Zakazanym Mieście w Pekinie. Niestety, w czasie rewolucji kulturalnej zarówno pałac, jak i mury miejskie oraz inne pamiątki tamtych czasów uległy zniszczeniu.

Dzisiejsze Chengdu jest miastem wyjątkowym. Mimo podążania za nowoczesnością, udało mu się ocalić dawny klimat. Malownicze herbaciarnie zapraszają na chwilę relaksu, można tu przysiąść na bambusowych krzesłach i popatrzeć na zwykłe życie mieszkańców. Na ulicach pojawiają się rzemieślnicy, którzy wytwarzają swoje rękodzieła na oczach gromadzących się klientów. W zaułkach często widać miejscowych fryzjerów strzygących przechodniów. Takie widoki w Chengdu nie powinny nikogo dziwić.

WARTO ZOBACZYĆ:


Instytut Hodowli Pandy Wielkiej
- galeria

Park Pawilonu z Widokiem na Rzekę - galeria


ORAZ INNE ATRAKCJE PROWINCJI SYCZUAN:

Leshan - galeria

Emei Shan – święta góra Chin
- galeria

Powrót do treści | Wróć do menu głównego