CHINA


Idź do treści

Guilin i okolice

Atrakcje Chin300 milionów lat temu w miejscu, gdzie dziś znajduje się Guilin, było tylko morze. Kiedy cofnęło się, pozostawiło po sobie wypiętrzoną wyżynę. Jej główny składnik stanowił piaskowiec, który łatwo kruszył się pod wpływem wody i powietrza. W efekcie tej erozji powstał fascynujący kompleks krasowych formacji.

Samo miasto założone zostało w roku 214 p.n.e. Dzięki dalszym działaniom panującego wówczas cesarza Qin Shihuanga (budowa kanału Ling ) w szybkim tempie stało się ważnym punktem komunikacyjnym i znaczącym ośrodkiem handlu. Jego pozycja wzrosła, gdy w okresie panowania dynastii Ming (1368-1644) był stolicą całego regionu. Pozostał nią do 1914 roku. Miasto posiada więc bogate tło historyczne i kulturowe. Trudno jednak znaleźć tu pamiątki przeszłości; brak starszych dzielnic to konsekwencja tragicznych zdarzeń z roku 1944, kiedy armia japońska niemal zrównała Guilin z ziemią. Dzieło ludzkich rąk okazało się kruche. Jednak natury i tego, co stworzyła w ciągu milionów lat, nie można łatwo unicestwić. Choć prawie całe miasto legło w gruzach, największe bogactwa zaklęte w krajobrazy trwają nieprzerwanie.

O wschodzie i zachodzie słońca krystalicznie czyste, wiecznie spowite gęstą mgłą, krasowe wzgórza Guilin wciąż emanują dystyngowanym, mistycznym pięknem.WARTO ZOBACZYĆ:

Jaskinia Trzcinowej Fujarki - galeria

Tarasy Ryżowe Longji Titian (Smoczego Grzbietu) - galeria

Rzeka Li
- galeria

Yangshuo
- galeriaPowrót do treści | Wróć do menu głównego