CHINA


Idź do treści

Sanya

Atrakcje ChinCzarujące, ciągnące się kilometrami plaże, soczysta tropikalna zieleń i słońce – Sanya to najpiękniejsze w Chinach miejsce wypoczynku. Nie bez powodu nazywane jest „Chińskimi Hawajami”.

Miasto usytuowane jest na wyspie Hainan, należącej do Chin od czasu panowania dynastii Han (206 p.n.e.-220 n.e.). Do połowy ubiegłego stulecia stanowiła miejsce „karnego odosobnienia”. Życie toczyło się tu w izolacji od reszty świata, o czym świadczą tradycje i obyczaje zamieszkujących wyspę mniejszości narodowych.

W Sanyi największe wrażenie robi Zatoka Yalong, nad którą znajdują się najwspanialsze plaże. Leży w oddaleniu od miasta, ma natomiast najlepsze hotele i najkorzystniejsze warunki wypoczynku. Druga pod względem atrakcyjności jest Zatoka Dadong, która ma bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturę (sklepiki, restauracje).

Kiedy zaczyna brakować czynnego wypoczynku, warto wybrać się na wycieczkę po okolicy. Można wówczas dotrzeć do miejsca określanego mianem „końca świata”. Tu na plaży znajduje się ogromny głaz wyznaczający punkt zetknięcia się nieba i ziemi. Niezwykłych wrażeń dostarcza także wizyta w jednej z wiosek, które zamieszkane są przez mniejszości narodowe – to dobra okazja do poznania lokalnego folkloru. Dużym przeżyciem jest również spacer po Wyspie Małp.
Powrót do treści | Wróć do menu głównego